fb Půjčovna lodí
a raftů
Drobečková navigace

Úvod > Teplá Vltava > Borová Lada, H.Vltavice

Půjčovna lodí Borová Lada - H.Vltavice nebo  Polka - Lenora.

Aktuální vodní stavy a průtoky (vodní toky) (S@P)

Lodě je nutné závazně objednat předem!                

  Objednávka lodí

t. 607 981210

TERMÍNY: 2024   

 Poslední možnost 26.5. z Borových Lad (od 1.6. je tento úsek uzavřen).Je možné splout i 1.5. a 8.5.2024

Vltava od Polky teče mimo území NP, úsek od Polky přes Horní Vltavici až do Lenory je splavný bez omezení, záleží na stavu vody.

 30.3.- 31.3.  
   6.4. -  7.4.   4.5. -    5.5.
13.4. - 14.4. 11.5. -  12.5.
20.4. - 21.4.
18.5. -  19.5.
27.4. - 28.4. 25.5.-   26.5.

 

Horní tok Vltavy - z Borových Lad, případně z Polky

 

Vzhledem k tomu, že část řeky protéká územím národního parku, trasu Borová Lada - Polka je možné sjíždět každoročně pouze do konce května jen v sobotu a neděli.

Z Polky na Soumarský most bez omezení, dokud je dost vody !!

 

 

 

 

www.pocasi-volary.cz

 

 Půjčovna lodí zajišťuje kompletní servis.V ceně je vybavení lodi a veškeré dopravy.

Platí se při převzetí lodí. Jakékoliv změny v počtu lodí nám neprodleně dejte vědět!!!

Sraz účastníků každou sobotu v 9.oo na tábořišti v Lenoře - Houžná, odtud přesun do místa startu. Pro zájemce je možné trasu 2. den opakovat, nebo je možné pokračovat 2. den na S. Most, Pěknou. 

Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí, stavu vody a nejméně 4 lodí první den.

Lodě je nutné závazně objednat předem!

Objednávka lodí

*******************************************************************************************************************************************************************

Půjčovna lodí Vltava - Votus každý rok připravuje jarní splutí :

Horní Vltava z Borových Lad má charakter horské bystřiny. Po staru od mostu V Borových Ladech čekejte mírné peřeje a časté meandry až po tábořiště Zahrádky. Při stavu vody kolem 50 cm na vodočtu v Lenoře je dobré před Zahrádkami vjet do kanálu vlevo. V řece je méně vody a občas se musí z lodi ven. Pod Zahrádkami se krajina změní, vjedete na náhorní plošinu kolem Svinných Lad. Řeka stále docela rychle teče, meandruje méně, ale i tady se setkáte s kameny v korytě a tedy s peřejemi. Pokud zjistíte, že se voda najednou někam ztratila, jste u stavidla náhonu polecké elektrárny. Korytem Vltavy se dá jet jen výjimečně při rychlém jarním tání. Lodě je nutné přenést do náhonu a můžete pokračovat, jen pozor na časté a nízké lávky. Náhon končí v lese nad elektrárnou v malém rybníčku. Odtud stáhnete lodě přibližně 150 m s kopce dolů a pod mostem v Polce už zase pokračujete řekou. Kolem Horní Vltavice má Vltava stále charakter bystřiny s peřejemi a zarostlými břehy. Až pod Zátoní se údolí Vltavy opět rozevře do široké roviny a řeka se konečně trochu rozšíří a zpomalí. Do Lenory dojedete už celkem bez problémů. Tento úsek určitě není vhodný pro úplné začátečníky. Alespoň kormidelník musí loď bezpečně ovládat. Vzhledem k možnosti padlých stromů je za vyššího stavu vody obtížnost až WW III. Řeka se ale dá stále jet na otevřených lodích, nejvhodnější jsou vydry, případně samby, a samozřejmě nafukovací pálavy, orinoka nebo baraky. Kajakáři si užijí příjemný a nijak obtížný výlet. Ideální stav vody je mezi 55 až 65 cm na vodočtu v Lenoře. Za vyššího stavu vody méně zkušeným vodákům radím radši počkat, za nižšího stavu vody je nejlepší začít pod elektrárnou v Polce.

*****************************************************************************************************************************************************************

Dobrý den,

diky, jsem moc rád, že se mi to konečně podařilo, sjet z Borové Lady. Bylo to nádherný, řekl bych, že když se povede počasí, tak je to snad nejhezčí úsek horní Vltavy, protože řeka místy teče loučkami nebo lesy, krajina se hodně střídá, řička je rychlá a každou chvíli něčím překvapí, takže se člověk vůbec nenudí. Jel jsem před tim už několikrát od Soumarského mostu, z Lenory i z Horni Vltavice. Všechno má svoje kouzlo, ale na úsek z Borovky to nemá!!

Jarda Zmatlik

Česky Deutsch

Penzion Mauritz

Nové tábořiště ,stany, TeePee, chatky. vybavení pro náročnější turisty
www.umauritzu.eu

Cestykrajem.cz

Toulky přírodou, městy,
po řekách Čech a Slovenska
www.cestykrajem.cz

Vodácká trička

vodácká trika kval1.jpg
www.vodackatrika.cz

Kajaky a kanoe železný

www.zelezny.cz
www.zelezny.cz

16. 6. Zbyněk

Zítra: Adolf