fb Půjčovna lodí
a raftů
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > O nás

Půjčovna lodí a raftů VOTUS
O nás   ,,Votusákách"

Krátce po sametové revoluci na jaře roku 1990 vznikla půjčovna Votus jako první půjčovna lodí  tohoto typu v tehdejším Československu. Nějaké lodě jsme měli vlastní, prodali jsme nepotřebné věci z domácnosti, vzali si úvěr. Za získané peníze jsme nakoupili flotilu asi 30 lodí a začali půjčovat tehdy ještě staré dobré laminátové lodě.    

                                                                                                 Protože Vltavu máme skoro pod okny, byla první řekou. Samozřejmě i s horním úsekem nad Lipnem. Šumava nám učarovala už dávno, proto od roku 1991 jsme působili na tábořišti na Soumarském mostě nejen jako půjčovna lodí, ale i jako správci tábořiště. Tady jsme začali provozovat dnes tolik oblíbené jednodenní výlety na lodích. Pamětníci si určitě vzpomenou na Janu Bláhovou a její partu pomocnic. Vydrželi jsme tam do roku 1994.                                                            

  Na jaře roku 1994 jsem se rozhodl oslavit narozeniny na vodě. Chtěl jsem zkusit něco nového, vybral jsem proto Malši. Pozval jsem pár příbuzných a několik kamarádů. Byl konec dubna, počasí se povedlo. Příští rok se ozvalo kamarádů víc, a z akce se stala taková tradice, že letos jedeme již 15. ročník. Tradičně, vždycky poslední sobotu v dubnu. Samozřejmě záleží na počasí, ale to nám přeje, a tak na téhle akci bývá až tisíc lidí.                                                               

 

 

 V roce 1995 nás potkala první větší nepříjemnost. AMK Volary jako provozovatel tábořiště na Soumarském mostě měnil správce tábořiště a s tím spojil i vznik vlastní půjčovny lodí. Nepříjemné bylo, že nám to tehdejší vedení AMK oznámilo asi čtrnáct dní před zahájením sezóny. Od té doby mezi námi vládly ne příliš přátelské vztahy, které se tak nějak urovnaly až po mnoha letech. Posunuli jsme se tedy o něco výš proti proudu řeky, do Lenory. Ani to nebylo jednoduché, oni Šumaváci mají své hlavy, ale nakonec se podařilo půjčovnu lodí otevřít díky několika kamarádům a hodné paní Kratochvílové, které jsme zůstali věrni dodnes.

 

 

 

 

 

 

Svoje aktivity stále rozšiřujeme :V současné době vám nabízíme jedno a dvoudenní výlety na Teplé Vltavě v jarních měsících, které se stávají velmi oblíbenými. Musíme jít s dobou a ta se zrychluje. Proto svoje služby stále vylepšujeme a tak je o Vás postaráno od A do Z .

Naše půjčovna lodí a raftů organizuje akce pro školy, firmy, party i rodiny. Stávají se velmi oblíbenými, protože je možné je připravit v různých variantách. Např.lodě, pěší túra, kola, golf apd.

Velice známá je  naše půjčovna lodí mezi Vyšším Brodem a Boršovem.  Jó, to byly časy, když jsme začali vozit lodě do Vyšáku !! Lodí minimálně, tábořiště tři, všichni se na vodě znali a nikdo nekradl. V hospodách se hrálo.

Dalším naším skvělým nápadem byla vodácká prodejna, vodáci jásali a myslím, že jsou spokojeni dodnes. Prodáváme a sháníme pro Vás vše, co je potřeba. Od ucpávek do nosu po pramice a rafty. Držíme se hesla : Nemožné ihned, zázraky do tří dnů !

A co nás baví na podzim? Již od dob naší cestovní kanceláře jsme se vždy na podzim odstěhovali do jižních krajů - do Řecka. Kdo s námi jezdí, tak okusil jízdu na moři na sit - on - topu, sjíždíme si úseky řeky Kalamás na Pálavách a díky našim kamarádským vztahům s muzikantama máme zajímavé i večery.

Za dobu našeho působení jsme zachránily pár vašich životů při různých šlamastikách ve vodě i na suchu, někteří dostali kus chleba, jiní trochu pryskyřice na opravu lodi, některým byla dobrá naše rada, jiným jsme poskytli  nocleh, našli jsme Vám peněženky, trička i děti a tak to má být. Proto jsme rádi u vody a v lodích.

Ještě jsem nepsala o naší expanzi na Slovensko. Donutily nás k tomu zelení aktivisté, kteří začali "chránit" řeku Vltavu. Bojovali jsme proti této, pro nás nesmyslné aktivitě, 10 let. Jenže nemáme příliv peněz a tedy moc, abychom rozhodovali a nechali dělat haldu nesmyslných nic neříkajících studií  na Teplé Vltavě. Nechtěli jsme vyčerpat veškeré naše síly a tak jsme se vypravili na Slovensko na řeku Hron. Našli jsme romantické místo na malé tábořiště pod zříceninou hradu Šášovské Podhradie a začali jsme půjčovat lodě na Hronu. Doporučuji se na Slovensko vydat dokud je řeka řekou.         I naše slovenské bratry bere zužitkování přílivu peněz z kasy EU a začali ničit své řeky vodními elektrárnami.

 

Aktuální kontakty:

Sídlo společnosti VOTUS
Lipí 92, Dubné 373 84

Tel.: 607 981 210
Email: votuslode@seznam.cz
Facebook:
www.votus.cz

 

Teplá Vltava - půjčovna lodí a raftů
Votus, půjčovna lodí a raftů Lenora
Lenora 34 (na louce)
50 m nad krytým mostem směr Volary
384 42 Lenora

GPS:48,922752 13,804745

 

Česky Deutsch

Penzion Mauritz

Nové tábořiště ,stany, TeePee, chatky. vybavení pro náročnější turisty
www.umauritzu.eu

Cestykrajem.cz

Toulky přírodou, městy,
po řekách Čech a Slovenska
www.cestykrajem.cz

Vodácká trička

vodácká trika kval1.jpg
www.vodackatrika.cz

Kajaky a kanoe železný

www.zelezny.cz
www.zelezny.cz

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta