fb Půjčovna lodí
a raftů
Drobečková navigace

Úvod > Malše > Malše 2023

Malše 2024                                                                                                                                                                                                                                                   Ahoj kamarádi, vodáci,

letošní ročník splutí Malše se koná 27.4.2024. pokud nebude moc sucho a dostaneme povolení ke splouvání naší milované Malšičky. Konečně si zase užijeme na vodě. Moc se na vás těšíme. Dobrá zpráva je, že opět funguje restaurace v Plavu. Letos nám zahraje jiná,      ale taky dobrá, kapela.                              

AHÓÓÓJ.

  "LÁĎOVO MALŠE"  otevírání vodácké sezóny 2024

  Objednávka lodí     Cena: raft 6 míst    900,- Kč 

                                                                             raft  4 místa  700,- Kč

                                                                             kajak, kánoe 2os.  400,- Kč

                                                                             kánoe 3os.  600,- Kč

  Obrázky z Malše


TRASA: Římov - Plav - České Budějovice

ODEMYKÁNÍ ŘEKY: 10:00 hodin  pod jezem !!!

Od 8.30 bude  ranní vítání.  

Letos je opět v provozu restaurace Na ostrově v Plavu, kde se  bude zase hrát a zpívat.                         

      

31.rok odemykání řeky Malše je už zase historie.

Bylo to neuvěřitelné!! Ještě dva dny před akcí jsme měli na sobě zimní oblecení, v sobotu kraťasy a trička a nad hlavou úplně modrá obloha a teplota nad 20°C. Byla to opravdu taková pohodová sobota na vodě.Klíčník Ríša zodpovědně odemlk řeku a pak už všichni  vyrazili na vodu.  Bylo fain si i společně zazpívat., popovídat v všude po cestě bylo i patřičně veselo. Užívejte si celé léto a zase v dubnu 2025 na Malši. Ahóóóój.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Ahoj všem.

Letošní Malše 2017 by se dala kvůli pátečnímu sněžení pojmenovat bílá, ale nakonec všecko dopadlo líp, než pátek hrozil. Bylo sice chladněji, ale slunečno, a akce se zúčastnilo snad 300 skalních. Bohužel, kvůli EET nefungoval v Římově bar El Kulo a kvůli absenci elektřiny ani moderátor Vojta Vít. Ten za námi přijel aspoň do hospody do Plava, kde parádně a až do 17 hodin hrála tradičně Bryčka. Občerstvení tentokrát zajistily pouze kamenné hospody v Doudlebech a Plavu, situaci zvládly jako vždy výborně. Děkujeme všem odvážným, kteří se nebáli sněhu a zimy a věříme, že příští rok bude zase jarní.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj všem, kteří jste věřili, že bude krásně a opět přijeli na otevírání naší vodácké sezóny 2016 na Malši. Sešlo se nás opět docela požehnaně. Všem kteří každoročně přijedou a zpříjemňují nám sobotní den, děkuji.

Opět byli báječní: Vojta Vítů a jeho "Ranní vítání", hospody a kiosky kolem řeky a  country kapela Bryčka v Plavu, která nás rožhavila a roztančila. Užili jsme si krásný den na řece a zažili pár legrácek.

Bohužel mám i jednu špatnou zprávu, a to, že na lávce přes řeku u Doudleb měli vodáci problém. Dokonce tam došlo ke dvěma dost velkým cvaknutí s  ohrožením života. Příště vás na toto místo budeme upozorňovat. Myslím, že by šlo i ubrat plyn, co se alkoholu týče.

_______________________________________________________________________

Ahoj vodáci!!!

Děkujeme všem za účast na otevírání Votusí sezóny 2015. Všechno bylo zase jak má být. Pořádáme tuto akci rádi a spolu s námi i ostatní. Velké díky Vojtovi Vítů za zase skvělé "Ranní vítání" děkuji Vojtovi 2 x a s poklonou, protože ještě ten den odjel na svojí zaslouženou dovolenou, ale Malši odmoderoval. Díky všem  Povodí Vltavy, že nám pustili pár kubíků z přehrady, všem restauracím a kioskům, kteří nás napojili i nakrmili, country kapele Bryčka, která nám hrála do zpěvu i tance v Plavu, Dopravní policii, a všem, kteří nám pomáhají s organizací této tradiční akce.

Malá vzpomínka na letošní splutí od Iva Brabců:

 

 

 

Půjčovna lodí a raftů Votus poprvé nemohla uskutečnit splutí Malše z důvodu velkého sucha. Využili jsme možnosti splavnosti řeky Vltavy a v 10.hod. odstartovaly různé lodě a různé posádky ze Zlaté Koruny do Boršova. Ač to vypadalo, že i počasí nebude nic moc, tak zase vysvitlo slunce a všichni si užili krásný den na vodě. Litovali jsme posádky, které nasedly do raftů. 6,6 kubíků je ještě snesitelných pro kánoe, ale na rafty to opravdu voda není.

 Votusí sezóna opět odstartovala !!!

********************************************************************************************

Malše 2013

Bohužel vše mám jen z doslechu. Přepadla mě nemoc. Opět se akce povedla a děkuji všem, kteří se chopili pytlů a pomohli řeku aspoň trochu očistit.

Všem ahooooooj zase za rok !!!

Malše 2012

Překrásný den, dobrá nálada, super voda, moře kamarádů. Tak začala sobota 28.4. pod římovskou přehradou. Když jsem viděl, kolik vodáků a půjčoven najíždí na start 19. ročníku " Láďovo Malše", tak se mi protočily panenky. Děkuji Vojtovi Vítů za zase krásný a veselý ''Ranní vítání" Písničky postupně roztančily jednotlivce i party. Všem kioskářům a hospodským sekám poklonu!! Napojit a nakrmit takový živelný dav, to se cení !! Obzvlášť bylo fain v hospodě v Plavu u pana Kubeše. Každý rok se zlepšuje prostředí i nabídka.                                                                                                           Každoročně přijede na oslavu kapela Bryčka. Jestli to bylo počasím nebo zbytkovým alkoholem po předešlé noci nebo tím, že měl basák taky narozeniny, to nevím, ale bylo fakt veselo. Bohužel se nikomu nechtělo opustit hospůdku a tak poslední vodáci doráželi k Velkýmu jezu až za tmy.

Jedna černá tečka na kráse by se našla. Prosím nedělejte kolem řeky svinec. Je krásná a okolí řeky nádherný. Snadno si ty flašky a plastový lahve dovezete v lodi do cíle. Rádi odpad zlikvidujeme, pokud to nedokážete sami.

Všem vodákům, našim kamarádům, našim zákazníkům a příznivcům děkuji, že jste se přidali ke společné oslavě mých narozenin.

Jsem překvapen a dojat. Bez požádání i bez připomínání Ovečce přispěli manželé Havlíčkovi, hospodský p.Kubeš, naše půjčovna Votus a děkuji i neznámým dárcům, kteří zaslali peníze přímo na konto Ovečky.

Tak ahoj za rok a zase  budeme slavit moje, tedy Láďovo narozky.

Láďa Bláha

*****************************************************************************************************************************

Malše 2010 věnovaná dětem postiženým Downovým syndromem.

Děkuji všem, kteří přispějí sdružení OVEČKA. V ROCE 2010 POMOHLI VODÁCI částkou 5 763,-Kč


 

 

 

 

 

 

 

Jarní Malše 2011

Každý rok už ledna telefonujete a ptáte se na Malši.Mnozí se těší víc než na Ježíška, až zase sednou do lodí a užijou si jarní pohodu mezi kamarády vodáky.

Letošní rok mi úplně vyrazil dech co do množství lodí a lidí. Musím se až pousmát při vzpomíne na první splutí Malše, když jsme jely po vodě 4 lodě!!

Ranní vítání s výbornou muzikou zajistil Vojta Vít (bývalý moderátor Eldorádia)a Láďa Bláha, pořadatel této akce, kteří výborně podávali tolik důležité informace.V 10.00 náš letitý klíčník, Michal Svoboda, odemkl vodáckou sezónu půjčovny Votus a lodě odrazily od břehů.

V hospodě Na ostrově v Plavu hrála country kapela Bryčka, která rozezpívala a roztančila většinu vodáků, hlavně jednu partu v plavkách, máte můj obdiv,byli jste skvělí !!

Mezi vodáky se říká, že je to jedna z nejhezčích akcí na vodě.

Naše akce na Malši byla i letos ve znamení pomoci těm, kteří si sami nepomohou, dětem s Downovým syndromem.

Velký dík za lidské pochopení našeho úmyslu patří paní Jitce Kantorové Duo reklama, která připravila, vyrobila a financovala vstupenky – samolepky, půjčovnám lodí Ontário a Plastex, panu Kubešovi majiteli restaurace Na ostrově v Plavu za štědrou finanční podporu a všem vodákům, kteří si odřekli 2 piva nebo 4 mléka nebo míň než krabičku cigaret nebo …...a podpořili o.s.p. Ovečka.

Celkový výtěžek je 5550,-Kč. Peníze budou využity na nákup pomůcek nově zřízeného MIMIKLUBU( nově narozené děti s.Downovým syndromem) a na ostatní pomůcky pro asistenční služby.

Všem Vám patří dík a úcta. Děkujeme za finanční podporu.

Markéta Havlíčková vedoucí MIMICLUBU D.S.

Daniela Feragetová

 

Bohužel, jedna jmenovaná půjčovna Ká -servis nám dělá z akcičky -Malšičky, mega byznys !!

To bolí, to bolí....Asi bude lepší se vrátit v tomto termínu na Vltavu. Rozhodně tam bude klidněji.

****************************************************************************************************************************************

Tak jak to bylo na Malši ???(2009 )

Sobota na Malši se opět vydařila. Počasí pohádkové, Vojta Vítů nám pouštěl muziku, že mnozí z nás by klidně zahájili vodácký bál hned po ránu na louce. Vody tak akorát. Děkuji Michalovi Svobodů za odemčení vodácké votusácké sezóny . V hospůdkách se připravili taky dobře. Chválím nového majitele hospůdky v Plavu, to byla balada! Žádný čekání ve frontách na všechno. Jídlo i pití bylo okamžitě dosažitelné. Bryčka nikdy nezklame, jen je jim líto, že nemůžeme zpívat a hrát až do noci. Ranní nácvik tanců u lodí mnozí zopakovali i v Plavu. Tančilo se v plavkách i v tričku. Mnohým pivko a různé lihoviny stoupaly do hlavy a tak tomu odpovídala i nálada. Doufám, že tentokrát se nikomu nic nestalo. Aspoň o žádném úrazu nic nevím. K úrazu mohl přijít jen bonzák, který se nastěhoval do novýho "domečku" u Velkýho jezu.Číhal s foťákem v ruce, aby hbitě mohl na účastníky krásného vydařeného dne vyslat budějovické policisty a ničit tu naší sobotní pohodu. Policistům chci poděkovat za pochopení a pomoc při řešení této situace.

Konečná na "Velkasu" byla ve znamení vzájemné pomoci, mokrých ponožek, spodků i svršků, které si můžete vyzvednout u nás na prodejně.

Voda tentokrát tekla, a tak si užili všichni. Kajakáři, rafťáci i kánoisté.

 Velký dík patří Vojtovi Vítů ( znáte ho jako moderátora Eldoradia), který od brzkého sobotního rána pouštěl bezva muziku i tu, co se hraje v Mexiku . Vodácky velmi důležité informace o pastích na vodáky na řece Malši, a hlavně o hloupé a nekompetentní vyhlášce NPŠ podával informace Láďa Bláha , šéf Votusu.

Teď se všichni opřete do tý blbosti,co na náš ušili ekoteroristi z NP Šumava.Podotýkám, že nejde o ochranu řeky. Ono jde zase jako vždy v první řadě o peníze. Kdyby byla pravda, co neustále hlásají, tak by byla Vltava dávno mrtvá řeka.

Všechny vodáky zdraví Jana a Láďa Bláhovi - Votus.

Vážená paní Bláhová,
ani jsme Vám nepoděkovali za zprostředkování lodí na Malši před cca 14-ti dny.
Bylo to moc prima, servis ze strany VOTUSu byl naprosto úžasný a pohodová domluva s Vámi i s kolegou, který nám lodě předával a přebíral je od nás v ČB.
Takže ještě jednou moc díky a pokud zase někdy zavítáme na řeky jižních čech, moc rádi využijeme Vašich služeb.
Hezký zbytek dne.

Jana Porkátová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Česky Deutsch

Penzion Mauritz

Nové tábořiště ,stany, TeePee, chatky. vybavení pro náročnější turisty
www.umauritzu.eu

Cestykrajem.cz

Toulky přírodou, městy,
po řekách Čech a Slovenska
www.cestykrajem.cz

Vodácká trička

vodácká trika kval1.jpg
www.vodackatrika.cz

Kajaky a kanoe železný

www.zelezny.cz
www.zelezny.cz

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta