fb Půjčovna lodí
a raftů

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuální zprávy > Teplá Vltava -splouvání 2012

Teplá Vltava -splouvání 2012Začala nám další katastrofická sezóna na vodě. Letos nám další vyhláška NPŠ dovolí splout denně 28 lodí mezi Soumarským mostem a Pěknou. Opět si připlatíte o 100,-Kč víc. Takže nyní dáte 300,-Kč za registraci. Zažíváme pěkně perné chvilky. Stanovená výše hladiny vody je vražedná, už v květnu byla voda pod limitem. Když už je voda, většinou k tomu bývá zima a buď se vydáte na strastiplnou cestu (zima a déšť) nebo jste dali NP Šumava 300,-Kč jen tak jako nedobrovolný dárek.
Naštěstí Vám můžeme nabídnou výlet na vodě z Horní Vltavice nebo z Lenory na Soumarský most. Bohužel není možné přijít dát si loď na vodu a prožít si svůj relax.
Příští rok nám už řeku zavřou a bude to horší, než když byly nedaleko dráty.
Jen doufám, že se naše děti jednou zbaví ekoteroristů a zvítězí rozum nad touto šikanou. Perlorodky jsou nastrčeným důvodem. Pokud se zeptáte biologů a jiných vědců než těch zelených, dozvíte se, že se perlorodkám líbí v Blanici nebo Otavě, v Řasnici nebo Studené Vltavě. Do Teplé Vltavy se dostaly nedobrovolně při jarním tání nebo velké vodě. Také je známo, že vývoj na Zemi nelze zastavit a tak jak některé druhy živočichů vymírají, jiné se rodí a to co přemrštěně chráníme není schopno života a stejně to zhyne. Poplácejte se po ramenech, ekoteroristi. Díky vašemu justu nebo snad taky"odkloněným" evropským dotacím :-)) jste zničili živnostníky, vzali jste lidem práci, zničili jste pracně budovanou strukturu služeb navázaný na turismus a už nyní chybí miliardy z příjmů Šumavy. Kde je člověk? Bohužel i vy jste lidé, ale jiný zvláštní druh.
Jen tak dál !! Doufám, že jednou budete zodpovědní za spáchané činy!!


Česky Deutsch

30. 3. Arnošt

Zítra: Kvido