fb Půjčovna lodí
a raftů

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuální zprávy > Režim splouvání horní Vltavy podle SNP Šumava

Režim splouvání horní Vltavy podle SNP ŠumavaDatum konání:
3.5.2010

Regulace splouvání horního toku Vltavy vypadá takto:

  • úsek Borová Lada - Lenora splavný od 15. 3. do 31. 5. pouze o víkendech bez omezení počtu lodí a bez povinnosti registrace
  • úsek Polka - Horní Vltavice - Lenora - Soumarský most splavný od 1. 5. do 31. 10. při stavu vody 45 cm a více na vodočtu na Soumarském mostě bez omezení počtu lodí (většina úseku neleží v 1. zóně NP a tudíž není splouvání regulováno)
  • úsek Soumarský most - Pěkná

od 1. 5. do 31. 5. pouze o víkendech za stavu vody 61 cm a více pro kánoe a kajaky na vodočtu na Soumarském mostě bez omezení počtu a bez povinnosti registrace, při stavu vody 50 - 55 cm 9 lodí za hodinu s povinností registrace, při stavu vody 55 - 61 cm 12 lodí za hodinu s povinností registrace
od 1.6. do 31.7. splavné denně za stejných podmínek
od 1.8. se budou podmínky měnit, nikdo neví jak!!!

  • úsek Pěkná - Nová Pec splavný od 1. 5. do 31. 10. bez omezení

KOMENTÁŘ K VÝŠE UVEDENÉMU.

I když jsem ochoten v dané situaci připustit, že jde o rozumný režim splouvání, znám plán do budoucnosti. Od roku 2012 bude jezdit jen 6 lodí za hodinu a POUZE s průvodcem.
Dochází na moje slova z před dvou let. Jedna zelená půjčovna, všechny ostatní půjčovny a soukromé lodě ostrouhají. Ani nechci domýšlet, kolik bude splouvání stát.
Na poslední schůzce s pracovníky SNP ve Stožci 30. dubna se mi nepodařilo usmlouvat ani 2 milimetry tolerance z limitu pro uzavření řeky. Považuji za vrchol hlouposti, aby o tom, jestli lodě pojedou, rozhodoval 1 mm na vodočtu. Striktní dodržování takového nesmyslu dokazuje, co mají zelení v hlavách. A existují i černější scénáře.
Přestože se poslední dobou podnikatelé kolem Vltavy na Volarsku chovají poměrně vstřícně, není vůle se s námi dohodnout. Pokud se podvolíme zvůli důchodkyně ze Zdíkova a jí podobným, po vodácích přijdou na řadu cyklisté. První náznaky se už objevily.
L. Bláha


Česky Deutsch

30. 3. Arnošt

Zítra: Kvido